Słuchawki WH-1000XM4 od Sony już w sprzedaży

Słuchawki WH-1000XM4 od Sony już w sprzedaży

Słuchawki WH-1000XM4 od Sony

Słuchawki WH-1000XM4 to nowy produkt, jaki ma do zaoferowania firma Sony. Producenci zapewniają, że ich skuteczność redukcji hałasu przewyższa pozostałe modele, jakie firma miała do tej pory do zaoferowania. Słuchawki te potrafią bardzo skutecznie osłabiać dźwięki o średniej oraz o wysokiej częstotliwości dzięki technologii dwóch czujników. Producenci zaopatrzyli każdy z nauszników w 2 mikrofonu, mające na celu przechwytywanie hałasów z otoczenia. Następnie czujniki przenoszą te dane do odpowiedniego komponentu, jakim jest procesor redukcji hałasu QN1 HD. Słuchawki trafiły do sprzedaży w sierpniu 2020 r., a ich cena to ok. 1600 zł.

Co ma do zaoferowania Sony?

Wykrywanie i korygowanie parametrów muzyki i hałasu jest możliwe dzięki nowemu układowi System on Chip (SoC). Wykorzystuje się w tym celu technologię Bloototh Audio, a procesor redukcji hałasu wykorzystuje innowacyjny algorytm, a pozwala on redukować hałas w czasie rzeczywistym.

Słuchawki WH-1000XMR rekonstruują też dźwięki, które przepadły w trakcie kompresji cyfrowej. Jest to możliwe dzięki sztucznej inteligencji Edge-AI, która dokonuje analizy muzyki w czasie rzeczywistym. Następnie urządzenie rozpoznaje instrumenty, gatunki muzyczne oraz inne cechy danej kompozycji, a także przywraca wysokie częstotliwości.

Urządzenie obsługuje także technologię 360 Reality Audio, która pozwala na korzystanie z partnerskiego serwisu streamingowego za pomocą smartfona. Aplikacja „Sony | Headphones Connect” pozwala użytkownikowi dostosować przestrzeń dźwiękową do własnych preferencji. Użytkownik może też korzystać z funkcji Adaptive SoundControl, a jej zadaniem jest dostosowanie dźwięku do otoczenia i aktywności. Ta funkcja potrafi również rozpoznawać często odwiedzane miejsca, co może nie spodobać się komuś, kto boi się o bezpieczeństwo swoich prywatnych informacji.

Ciekawą opcją, jaką ma do zaoferowania Sony jest tzw. Speak-to-chat. Pozwala ona na automatycznie wyłączanie dźwięku, kiedy urządzenie rozpozna nasz głos. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które uważają, że konieczność zdejmowania słuchawek podczas rozmowy jest uciążliwa.

Czujniki słuchawek potrafią rozróżnić, czy użytkownik korzysta z urządzenia, czy nie. Dzięki temu nie musimy martwić się, że bateria rozładuje się, kiedy zapomnimy wyłączyć urządzenie. Warto również wspomnieć, że model WH-1000XM4 jest kompatybilny z Asystentem Google oraz Amazon Alexa.

Opcja dla każdego?

To tylko niektóre z cech, jakie Sony zaoferowało swoje klientom. Na pewno wiele osób uzna ten produkt za warty kupna, choć część osób może czuć się przytłoczona mnogością opcji. Te osoby chętniej sięgną bo bardziej skromne rozwiązania.