Nvidia GeForce RTX 3080 już wkrótce na rynku

Nvidia GeForce RTX 3080 już wkrótce na rynku

Nvidia GeForce RTX 3080 już wkrótce na rynku

Niedługo będziemy mogli kupić nowe modele z rodziny GeForce RTX 30. Jednym z nich będzie GeForce RTX 3080 Ti, którego użytkownikiem docelowym mają być najbardziej zapaleni gracze. Niektórzy pewnie liczyli, że karta pojawi się już w tym roku, ale niestety trzeba będzie poczekać na nią do 2020 r.

Co wiemy o nowej karcie?

Tydzień temu firma Nvidia poinformowała o specyfikacji nowej karty graficznej GeForce RTX 3080 Ti, która tak naprawdę niewiele się różni od znanej wielu graczom GeForce RTX 3090. Kiedy tylko pojawiła się informacja o nowym modelu, wielu graczy ucieszyło się na myśl o jej zakupie. Będą musieli jednak poczekać trochę dłużej i pogodzić się z tym, że w tym roku jej nie dostaną. Kiedy już się pojawi na rynku, może być ciekawym zamiennikiem dla osób, które nie załapią się na najnowszy model Radeona.

Serwis HKEPC ujawnił informacje dotyczące Nvidia GeForce RTX 3080

Chiński serwis HKEPC donosi, że karta graficzna RTX 3080 Ti trafi do sklepu w styczniu przyszłego roku. Pocieszeniem może być to, że przed styczniem 2021 r. Nvidia planuje oddać do użytku komercyjnego inną kartę, a mianowicie GeForce RTX 3050. Jest to słabszy model, ale może również spodobać się określonej grupie graczy, zwłaszcza tym, co są zbyt niecierpliwi by doczekać się RTX 3080 Ti. Chiński portal potwierdził także specyfikację karty, ale nikt jeszcze nie potwierdził ceny. Krążą jedynie pogłoski, że nowy produkt ma kosztować 999 dolarów, bo tak wygląda obecna wycena. Przypominamy, że Geforce RTX 2080 Ti kosztował tyle samo podczas swojej premiery.

Na co jeszcze warto poczekać?

Na co jeszcze powinni czekać zaangażowani gracze? Pisaliśmy niedawno, że wkrótce ma wyjść nowy model Radeon RX 6800 XT od AMD. Niestety według prognoz karta ta ma mieć ograniczoną dystrybucje w początkowym okresie swojej sprzedaży. Oznacza to, że zadziała tutaj zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Być może są gracze, którzy mają zastrzeżenia do poprzednich Radeonów, przez co patrzą sceptycznie na produkty AMD. W tym wypadku jednak można ograniczyć obawy, bowiem nowa karta graficzna ma wyeliminować problemy znane z poprzednich modeli.