Radeon RX 6800 XT – niektórzy mogą być zawiedzeni

Radeon RX 6800 XT – niektórzy mogą być zawiedzeni

Radeon RX 6800 XT – niektórzy mogą być zawiedzeni

Radeon RX 6800 XT. Firma AMD, która od jakiegoś czasu dąży do dominacji na rynku procesorów, wyda wkrótce swoją nową kartę graficzną. Nowy Radeon może być naprawdę mocną konkurencją dla renomowanych kart od NVIDII. Do modeli Radeon Vega i Feji można było mieć zastrzeżenia, ale RX 6900 XT, RX 6800 XT i RX 6800 to już coś, co może wpaść w oko zapalonym graczom. Wyniki wydajności, jakie przedstawił producent, pokazują, że nowe modele są tak samo dobre jak Ampere. Niestety firma ASUS ostrzega, że może być problem z dostępnością nowych kart linii Radeon.

Problemy z dostępnością

David Hammer, pracujący dla ASUS Nordic, przyznał na forum Sweclockers, że karty graficzne AMD Radeon RX 6800 XT mogą być słabo dostępne w dniu premiery. Jeśli uwierzymy słowom Hammera, to musimy być przygotowani, że firma wyprzeda wszystkie egzemplarze nawet w kilka minut od premiery. Już wcześniej były wzmianki na temat ograniczonych zapasów kart graficznych z serii RX 6000. Mają jednak pojawić się one w sklepach w tydzień lub dwa tygodnie od premiery, choć nie jest to do końca pewne. Możemy być pewni, że jest jednak olbrzymie zapotrzebowanie na te komponenty i wiele ludzi chętnie po nie sięgnie.

Może coś na pocieszenie?

Chociaż modeli RX 6800 XT będzie ograniczona liczba, to Hammer zapewnia, że w przypadku RX 6800 będzie odwrotnie. Czy jest to wystarczające pocieszenie dla oczekujących? Trudno powiedzieć, bowiem na pewno część osób kupi słabszy model z braku dostępności wersji XT. Dla wielu jednak będzie to znacząca ujma i zrezygnują z zakupu wersji podstawowej. Polskie sklepy, takie jak morele.net , też zapowiadają problemy z dostępnością. Będziemy musieli niestety pogodzić się z tym, że nie każdy dostanie nowego Radeona w dzień premiery, ale jest jeszcze nadzieja. Poczekamy kilka dni lub tygodni od premiery, a nuż trafią do sklepu nowe zapasy.