Monitoring zewnętrzny dzięki kamerce Tapo C310

Monitoring zewnętrzny dzięki kamerce Tapo C310

Monitoring zewnętrzny dzięki kamerce Tapo C310

Monitoring zewnętrzny dzięki kamerce Tapo C310. Zapewniający bezpieczeństwo monitoring jest możliwy dzięki różnym technologiom. Można do tego używać chociażby nowoczesnych dronów, ale też tradycyjnych kamerek. Dzisiaj prezentujemy wam kamerkę Tapo C310, która świetnie sprawdza się do takich zadań.

Czym jest kamerka Tapo C310?

Tapo C310 to kamerka, zawierając 3-megapikselową matrycę, dzięki której może nagrywać wideo w wysokiej rozdzielczości. Mowa tutaj o rozdzielczości 1296p., która jest gwarantem wysokiej jakoś obrazu. Dzięki tej funkcji Tapo C310 rozpoznaje osoby, jakie znajdują się w zasięgu. Producenci wyposażyli również kamerkę w filtr podczerwieni, a to pozwala rejestrować obraz w nocy. Filtr ten wynosi 850 nm, a nagrania zapisują się na karcie microSD. Karta o pojemności 128 GB gwarantuje ciągłą rejestrację obrazu przez 16 dni, więc możemy być spokojni.

Jak działa kamerka?

Inżynierowie firmy zaopatrzyli kamerkę w odpowiedni czujnik ruchu, który wysyła powiadomienia na telefon. Dzięki temu o każdej porze dnia i nocy możemy mieć sytuację pod kontrolą. Innym komponentem kamery jest mikrofon, dzięki któremu możliwa jest dwukierunkowa transmisja audio. Po co nam taka funkcja? A chociażby po to, żeby poinformować kuriera, że jesteśmy w domu, ale nie chce nam się podchodzić do drzwi. Taki kurier wie, że może z czystym sumieniem zostawić paczkę pod drzwiami i wrócić do pozostałych obowiązków.

Monitoring zewnętrzny z użyciem smartfona

Kupując urządzenie, dostajemy dostęp do specjalnej aplikacji. Działa ona zarówno na systemie iOS, jak i na Androidzie. Użytkownik tej aplikacji może korzystać z 32 kamerek w tym sam czasie, a to daje możliwości tworzenia złożonego systemu monitoringu. Możemy tym systemem sterować poprzez interface aplikacji, albo – jeśli wolimy – z użyciem asystentów głosów. Tapo C310 jest kompatybilne z innymi rodzajami oprogramowania, które są zgodne ze standardem ONVIF.