Patrolujący dron jako nowoczesny monitoring

Patrolujący dron jako nowoczesny monitoring

Patrolujący dron od firmy Ring

Patrolujący dron od firmy Ring to nowy system monitoringu, który ma pilnować domu pod nieobecność mieszkańców. W jaki sposób działa patrolujący dron? Urządzenie nonszalancko lata sobie po domu lub mieszkaniu i obserwuje wnętrza pomieszczeń. Urządzenie znane pod nazwą Always Home Cam może się okazać ciekawą alternatywą dla psa obronnego, którego nie trzeba karmić, ani dbać o jego potrzeby. Jedyną potrzebą drona, której nie da się zignorować, jest potrzeba odpoczynku. Takie urządzenie bowiem musi od czasu do czasu udać się do stacji dokującej, aby naładować akumulator. Wygodne jednak jest to, że dron sam znajduje swoją stację i naładowanie baterii nie wymaga naszej ingerencji.

Jak powstawało urządzenie?

Założycielem firmy Ring oraz twórcą opisywanej tu technologii jest Jamie Siminoff. Jak sam przyznaje, razem z zespołem spędzili 2 lata na przygotowywaniu technologii do użytku. Takie urządzenie nie jest łatwe do zbudowania i wymaga bardzo długiej i skrupulatnej pracy. Na szczęście trudności nie powstrzymały zdolnych i ambitnych inżynierów firmy Ring i możemy dzisiaj widzieć efekty pracy nad tą zaawansowaną technologią.

Urządzenie Always Home Cam jest całkowicie autonomiczne, więc właściciel nie będzie musiał spędzać długich godzin nad kontrolowaniem go. Może jednak samemu wyznaczyć drogę, jaką dron ma przebyć pod nieobecność mieszkańców. Kiedy już kupimy tego drona, mamy możliwość zbudowania mapy domu, którą urządzenie będzie wykorzystywać podczas patrolu. Istnieje też funkcja automatycznego wysyłania drona na miejsce zdarzenia, kiedy dojdzie do uruchomienia alarmu. Ważną informacja jest, że urządzenie nagrywa tylko podczas lotu. Kiedy znajduje się w stacji dokującej, kamera jest wyłączona.