AMD miażdży procesory innych producentów

AMD miażdży procesory innych producentów

AMD miażdży procesory innych producentów

AMD miażdży procesory innych producentów. Oczywiście duża część osób powie, że królem branży jest Intel ze względu na ogólny udział na rynku procesorów. To AMD jednak zawojowało ten rynek, poprzez zwrócenie uwagi graczy na produkty Ryzen. Czy premiera Ryzen 5000 będzie dla AMD ostatnim ciosem w rywalizacji z Intelem? W końcu zbliża się okres świąteczny, a zwykle oznacza to nagły wzrost sprzedaży. Jeśli chodzi zaś o sprzedaż produktów firmy AMD, to wystarczy zerknąć na poprzedni tydzień. Firmie udało się pobić swój własny rekord, a mowa tu o kwocie 2,80 miliarda dolarów. Jeśli zestawimy tę kwotę z poprzednim rokiem, zauważymy, że sprzedaż produktów od AMD wzrosła o 56%.

Co mówią analitycy?

Opierając się na statystykach, które oferuje firma Statista, trudno jest zignorować udział AMD na rynku procesorów. Wyniósł on bowiem 37,3% w trzecim w kwartale, co jest najwyższym wynikiem od 2012 r. Choć wynik Intela to aż 62,6%, to trzeba pamiętać, że jest to najniższy wynik tej firmy w historii. Te tendencje mogą sugerować, że AMD już wkrótce zdetronizuje swojego rywala. Według analityków to właśnie Ryzen 5000 ma być ostatecznym ciosem, jaki zada AMD.

Według ankiety Steam zaś 25,79% graczy, korzystających z systemu Windows, używało w październiku procesorów AMD. Dla porównania – Intel osiągnął w tym badaniu 74,21%. Jeśli jednak spojrzymy na inne ankiety Steam, możemy zauważyć pewne tendencje. Przez ostatnie 5 miesięcy AMD stopniowo zwiększało swój zasięg. Inne dane, tym razem oferowane przez PassMark, mówią o udziale na rynku procesorów w pierwszym kwartale 2020 r. Wedle tego zestawienia AMD osiąga 36,3%, a 63,7% należy do Intela. Specjaliści z Mercury Research szacują, że firmie AMD udało się przejąć 22,4% całego rynku procesorów x86. Jest to najwyższy wynik od 2007 r., a to chyba największy dowód, jakim gigantem jest AMD.