Płyta główna X570 od ASRock wkrótce na rynku

Płyta główna X570 od ASRock wkrótce na rynku

Płyta główna X570 od ASRock wkrótce na rynku

Płyta główna X570 od ASRock wkrótce na rynku. Nowa płyta ma być kompatybilna z najnowszym procesorem Ryzen 5000. Producenci oferują płytę główną PG Velocita specjalnie dla zaawansowanych graczy, aby zadbać o ich potrzeby. Założeniem płyty jest optymalny stosunek wydajności do ceny. Komponenty Killer Networking obsługują bezprzewodową łączność sieciową X570 PG Velocita. Konkretnie chodzi o komponenty obsługujące mechanizm Killer Prioritization Engine i Killer DoubleShot Pro. Celem tego pierwszego jest nadanie pakietom priorytetu w czasie rzeczywistym, podczas gdy ten drugi pozwala użytkownikowi na użycie Wi-Fi i Ethernet jednocześnie.

Co oferuje X570 PG Velocita?

Producenci wyposażyli płytę w 14-fazową selekcję zasilania 50A Dr.MOS, którem celem jest płynne dostarczanie energii. Chodzi w nim o to, aby uwolnić potencjał przetaktowania uruchomionych przez użytkownika procesów. Płyta oferuje gniazda 2x Hyper M.2, które są w całości osłonięte radiatorami, co chroni pamięć masową PCIe 4.0. Na płycie znajdziemy także diody LED RGB i będziemy mogli zsynchronizować je z innymi komponentami, takimi jak wentylatory, paski LED czy obudowa. Do płyty można podłączyć 3-pinowe oraz 4-pione złącza RGB.

Na X570 PG Velocita znajdują się 2 sloty PCIe 4.0 x16 oraz 8 portów SATA3. Płyta główna jest zdolna obsługiwać do 128 GB pamięci RAM DDR4 500 MHz, a także zawiera 2 porty antenowe, port USB-A 3.2 Gen2, DisplayPort 1.4 czy port HDMI. Firma nie ukrywa, że produkując nową płytę główną, miała na myśli przede wszystkim graczy. Dlatego właśnie zdecydowali się wybrać komponenty Killer, które niezawodnie sprawdzają się w gamingu.