Płyta główna X570 od ASRock wkrótce na rynku

Płyta główna X570 od ASRock wkrótce na rynku. Nowa płyta ma być kompatybilna z najnowszym procesorem Ryzen 5000. Producenci oferują płytę główną PG Velocita specjalnie dla zaawansowanych graczy, aby zadbać o ich potrzeby. Założeniem płyty jest optymalny stosunek wydajności do ceny. Komponenty Killer Networking obsługują bezprzewodową łączność sieciową X570 PG Velocita. Konkretnie chodzi o komponenty obsługujące mechanizm Killer Prioritization Engine i Killer DoubleShot Pro. Celem tego pierwszego jest nadanie pakietom priorytetu w czasie rzeczywistym, podczas gdy ten drugi pozwala użytkownikowi na użycie Wi-Fi i Ethernet jednocześnie.

Co oferuje X570 PG Velocita?

Producenci wyposażyli płytę w 14-fazową selekcję zasilania 50A Dr.MOS, którem celem jest płynne dostarczanie energii. Chodzi w nim o to, aby uwolnić potencjał przetaktowania uruchomionych przez użytkownika procesów. Płyta oferuje gniazda 2x Hyper M.2, które są w całości osłonięte radiatorami, co chroni pamięć masową PCIe 4.0. Na płycie znajdziemy także diody LED RGB i będziemy mogli zsynchronizować je z innymi komponentami, takimi jak wentylatory, paski LED czy obudowa. Do płyty można podłączyć 3-pinowe oraz 4-pione złącza RGB.

Na X570 PG Velocita znajdują się 2 sloty PCIe 4.0 x16 oraz 8 portów SATA3. Płyta główna jest zdolna obsługiwać do 128 GB pamięci RAM DDR4 500 MHz, a także zawiera 2 porty antenowe, port USB-A 3.2 Gen2, DisplayPort 1.4 czy port HDMI. Firma nie ukrywa, że produkując nową płytę główną, miała na myśli przede wszystkim graczy. Dlatego właśnie zdecydowali się wybrać komponenty Killer, które niezawodnie sprawdzają się w gamingu.