Mate 40 Pro – Huawei ma dla nas nowe smartfony

Mate 40 Pro – Huawei ma dla nas nowe smartfony

Mate 40 Pro – Huawei ma dla nas nowe smartfony

Mate 40 Pro – Huawei ma dla nas nowe smartfony. Wiemy, że chińska firma ma problemy związane z amerykańskimi sankcjami, ale to nie przeszkadza jej się rozwijać. Na dowód tego, przedstawiamy nowe urządzenia mobilne, a ich specyfikacja jest naprawdę imponująca.

Co ma dla nas do zaoferowania Huawei?

Czymś, co powinno robić wrażenie, jest mocny procesor Kirin 9000, który wykorzystuje częstotliwość 3,13 GHz. Producenci wykonali go w 5nm procesie technologicznym, dzięki czemu oferuje on wysoką wydajność. Zapewnia on również wysoką efektywność energetyczną. Zwłaszcza jeśli porównamy urządzenie do poprzedniej generacji Mate oraz produktów konkurencji. Kirin 9000 ma być o 10% szybszy niż Snapdragon 865+, a także ma to być najszybszy smartfon, jaki Huawei do tej pory wyprodukowało. Procesor graficzny, w jaki inżynierowie Huawei wyposażyli nowego Mate to Mali-G78 (24 rdzenie), a jest o ponad połowę szybszy od wspomnianego wcześniej Snapdragona.

Układ SoC zawiera 15,3 mld tranzystorów, a jest to najgęstsza architektura, jaką do tej pory mogły zaoferować smartfony. Innym komponentem jest modem Balong 5G, co czyni go pierwszym chipem z podwójną piątką (łączność 5G + technologia 5nm) na świecie.

Ekran nowego Mate 40 Pro

Inżynierowie Huawei wyposażyli Mate 40 Pro i Pro + w ekrany OLED (przekątna 6,76 cala; rozdzielczość 2776 x 1344; krawędzie zakrzywione w 88 stopniach) o częstotliwości odświeżania 90 Hz. Producenci przekonują, że uzyskanie częstotliwości 120 Hz również nie stanowiłoby problemu. Wybór padł jednak na 90 Hz nie przez przypadek, ale w wyniku świadomej decyzji. Chodziło o uzyskanie kompromisu między poborem mocy a częstotliwością odświeżania. Kolejna ważną cechą wyświetlacza jest czytnik linii papilarnych, a więc możemy się cieszyć dodatkowym zabezpieczeniem.

Nowa lepsza bateria w Mate 40 Pro

Mate 40 Pro wykorzystuje baterię o pojemności 4400 mAh, a jej czas użytkowania to ok. 10 godzin. Użytkownik może naładować urządzenie, wykorzystując ładowarkę 66 W. Jeśli chodzi o ładowanie bezprzewodowe, będziemy mogli skorzystać z mechanizmu szybkiego ładowania o mocy 50 W. Warto też dodać, że bateria nowego modelu jest dużo odporniejsza na zimno, a więc można go naładować nawet przy temperaturze -5 st. C.

Gratka do fotografów

Mate 40 Pro zawiera bardzo dobry aparat fotograficzny, który wykorzystuje obiektyw 50 Mpix oraz moduł tele 12 Mpix z pięciokrotnym powiększeniem optycznym. Do tego będziemy mogli skorzystać z 10-krotnego zoomu optycznego oraz zoomu cyfrowego 50x. Możliwości fotograficzne nowego smartfona od Huawei docenił serwis DxO, który przyznał mu pierwsze miejsce na liście DxO Mark.

Oprócz robienia zdjęć użytkownik będzie zachwycony nową jakością filmowania. Będziemy mogli nagrywać filmy w jakości 4K z HDR, a także będziemy mieli do dyspozycji funkcję Low LightVideo. To gwarantuje rejestrację materiału o różnych ekspozycjach w tym samym czasie. Model zawiera też takie funkcje jak Steady Shot oraz XD Fusion HDR Engine.

Mate 40 Pro przyjemny w obsłudze

Nowe urządzenie od Huawei oferuje bardzo wygodne użytkowanie. Między innymi obudowa ma się charakteryzować wysoką odpornością na kontakt z cieczą, co zmniejsza ryzyko „utopienia” telefonu. Jest ono również pyłoszczelne, więc możemy cieszyć się dobrym stanem i czystością naszego smartfona przez długi czas. Jedynym minusem jest brak gniazda słuchawkowego.

Użytkownik na pewno spodoba się nowy interface. Będzie mógł on ustawiać głośność bez konieczności naciskania guzików, a jedynie wystarczy stuknąć w obudowę. Oprócz tego będziemy mogli sterować gestami, na przykład poprzez przesuwanie palcem po ekranie w określony sposób. Inżynierowie chińskiej firmy oferują w ten sposób ciekawą alternatywę dla urządzeń, obsługujących system Android. Oczywiście osoby, którym nie spodoba się nowy sposób obsługi, będą mogły powrócić do klasycznego trybu.