Telefony z 5G tańsze dzięki MediaTek

Telefony z 5G tańsze dzięki MediaTek

Telefony z 5G tańsze dzięki MediaTek

Telefony z 5G tańsze dzięki MediaTek. Sieć 5G to nowoczesna sieć, która ostatnimi czasy wzbudza dużo kontrowersji. Nie zmienia to jednak faktu, że są osoby, które chętnie będą z tej sieci korzystać. Wiedzą o tym również firmy, produkujące telefony. Dlatego właśnie produkują coraz więcej smartfonów zgodnych z nowymi standardami łączności 5G. Złą wiadomością jest jednak cena tych urządzeń, a więc nie jest to technologia dostępna dla każdego. W sierpniu mogliśmy zapoznać się z procesorem Dimensity 800U, którego przedstawiła nam firma MediaTek. Teraz możemy również zapoznać się z wersją Dimensity 700, która wydaje się nieco tańsza. Celem wprowadzenia jej na rynek jest zaoferowanie łączności 5G za stosunkowo niewielką cenę. Procesory te będziemy mogli znaleźć w niektórych tańszych modelach smartfonów z rynku azjatyckiego. Czy to oznacza, że telefony z 5G będą coraz łatwiej dostępny?

Parametry nowego modelu Dimensity

Producenci procesora Dimensity 700 zaopatrzyli go w 4 rdzenie Cortex-A76 2,2 GHz oraz 4 rdzenie Cortex-A55 2,0 GHz. Ten ośmiordzeniowy CPU zawiera również układ graficzny Mali-G57. Ten sam układ możemy znaleźć w nowych smartfonach od Huawei, o których już pisaliśmy. Ciekawe jest, że chip będzie w stanie współpracować nawet z pamięcią RAM o rozmiarze 12 GB. Jest on zdolny do wspierania łączności 5G, a także do uzyskiwania częstotliwości o wysokości nawet 90 Hz. Dimensity 700 będzie wspierał matryca 64 Mpix, a także zawiera on układ, umożliwiający uczenie maszynowe. Jest to jeden z procesorów, które producenci wykonali w 7-nanometrowym procesie technologicznym. Technologia ta ma mieć korzystne skutki dla środowiska.

Telefony z 5G – MediaTech vs Huawei

Wprawny użytkownik zauważy pewne podobieństwa między pomysłami MediaTeka a Huawei. Procesor Dimensity 700 zawiera bowiem taki sam układ graficzny, jak nowe smartfony Mate 40 Pro. Obie firmy zaopatrzyły swoje urządzenie w obsługę łączności 5G oraz zadbały, aby ich procesory nie były byle jakie. Jedyna różnica, w czym chińska firma przewyższa spółkę MediaTek, to użycie technologii 5nm. Dzięki temu chiński koncern zaoferował pierwsze telefony zawierające „podwójną piątkę”.