Zacinający się telefon. Jak to naprawić?

Zacinający się telefon. Jak to naprawić?

Zacinający się telefon. Jak to naprawić?

Potrzebujemy szybko odszukać określoną informację, wpisać nową lokalizację do aplikacji nawigacyjnej, czy skorzystać z danej aplikacji. Tymczasem telefon przestaje reagować, lub czas reakcji jest niezwykle długi. Zapewne taka sytuacja przytrafiła się wielu osobom i w każdym przypadku była niezwykle frustrująca.

Telefon się zacina, jak temu zaradzić?

Twój smartfon ciągle się zawiesza, a Ty nie jesteś w stanie wykonać nawet połączenia telefonicznego, wysłać SMS’a lub skorzystać z internetu. Na to wszystko wpływ ma wiele czynników. W pierwszej kolejności należy usunąć wszystkie zbędne pliki oraz aplikacje. Być może problemem jest to, że na urządzeniu zwyczajnie kończy się miejsce. By to sprawdzić, należy przejść do ustawień telefonu i odszukać pozycję „Pamięć”. Jeżeli jednak nie chcesz pozbywać się zapisanych danych, możesz przenieść je na komputer lub inny, zewnętrzny nośnik pamięci.

Czy te wszystkie aplikacje są Ci potrzebne?

Nie tylko zapisane pliki, lecz także pobrane aplikacje. One również zajmują ogromną ilość miejsca i tym samym wpływają na to, jak płynnie urządzenie reaguje na Twoje polecenia. Warto również uniemożliwić poszczególnym aplikacjom ich działanie w tle. Jeżeli jednak problem z zawieszaniem się smartfona dotyczy tylko konkretnych aplikacji, pomocne może być wyczyszczenie jej pamięci podręcznej. Niestety, ale również przyczyną może być fakt, że Twoje urządzenie jest już zwyczajnie przestarzałe i nie otrzymuje niezbędnych aktualizacji. Jeżeli nie chcesz wyposażać się w nowy telefon, spróbuj zainstalować na nim inny system mobilny – jest to jednak zalecane bardziej zaawansowanym użytkownikom.