Zaskakujące fakty na temat marki Apple

Zaskakujące fakty na temat marki Apple

Marka Apple to bez wątpienia symbol wysokiego standardu oraz elegancji. Produkty tej firmy to c całą pewnością fenomen na skalę światową. Nie da się ukryć, że żadna inna marka elektroniczna nie ma tak dużej rzeszy fanów jak Apple. Co więcej, wysokie ceny produktów nie zniechęcają klientów do ich zakupu. Sprawdź najciekawsze fakty na temat marki Apple.

Pierwsze logo Apple przedstawiało Issaca Newtona

Jak się okazuje, doskonale wszystkim znane logo z nadgryzionym jabłkiem wcale nie było pierwszym logiem marki. Co zatem na nim widniało? Issac Newton siedzący pod drzewem, z jabłkiem, które miało za chwilę spaść. Logo to zostało zaprojektowane przez Ronalda Wayne’a – mniej znanego założyciela Apple.

Jeden z założycieli marki nie wierzył w sukces firmy

Ronald Wayne, jeden ze współzałożycieli Apple, opuścił firmę 12 dni po jej powstaniu. Mężczyzna sprzedał swoje udziały za jedyne 800 dolarów. Obecnie warte są one około 250 miliardów dolarów.

Pierwszy komputer Apple kosztował 666.66 dolarów

Kolejną z ciekawostek na temat marki produkującej iPhony (sprawdź najnowsze: https://www.cortland.pl/apple-iphone.html) jest to, że pierwszy komputer Apple był w rzeczywistości zestawem do samodzielnego montażu, wymagającym zbudowania własnej obudowy. Urządzenie sprzedawano za kwotę 666,66 dolarów – Steve Wozniak wyjaśnił, że lubił powtarzać cyfry.

Apple wypuściło linię odzieży w 1986 roku

Zaskakującym faktem na temat firmy Apple jest m.in. to, że w marka w 1986 roku wypuściła również linię odzieży. Jednak kolekcja nie odniosła sukcesu. W ofercie dostępne były bluzy dresowe, okulary czy inne akcesoria.

Zasady dotyczące palenia w pobliżu komputerów marki Apple

Choć brzmi to niedorzecznie, jeśli palisz podczas korzystania z Mac, tracisz gwarancję. Co to oznacza? Otóż odnotowano przypadki, kiedy firma Apple nie naprawiała komputerów, w których wykryto sadzę z papierosów – marka nie uznawała takim klientom gwarancji.

Marka sprzedała więcej smartwachy niż cała szwajcarska branża zegarków

Apple Watch pokonał całą szwajcarską branżę zegarków w sprzedaży. Z informacji brytyjskiej agencji doradczej Strategy Analytics wiadomo, że w 2019 roku Apple sprzedało 30,7 miliona zegarków. Natomiast branża szwajcarska odnotowała wówczas wynik 21,1 mln sprzedanych modeli luksusowych zegarków.

Firma wyprodukowała złoty zegarek o wartości 17 000 dolarów

Oprócz pierwszego oryginalnego zegarka Apple Watch, którego cena wynosiła 349 dolarów, marka zaprezentowała również model szacowany na 17 000 dolarów. Zegarek ten został stworzony przy użyciu stylowych mieszanek różowego lub żółtego 18-karatowego złota.

Niebywałe wyniki finansowe spółki Apple

Marka generuje niebywałe zyski. Apple ma dwa razy więcej gotówki niż amerykański depozyt. W pierwszym kwartale 2014 roku firma uzyskała większe przepływy pieniężne niż takie giganty jak Amazon, Google czy Facebook. Około 150 miliardów dolarów nadwyżki kapitału Apple jest przechowywane na rachunkach bankowych.