Jak zdjąć szkło hartowane ze smartfona?

Jak zdjąć szkło hartowane ze smartfona?

Samodzielne ściągnięcie szkła hartowanego z wyświetlacza smartfona nie jest trudnym zadaniem. Ważne jest jednak to, aby wykazać się delikatnością. Gwałtowny ruch może doprowadzić do uszkodzenia ekranu. Nie trzeba korzystać z usług serwisu, co pozwala uniknąć dodatkowych kosztów.

Karta kredytowa

Szkło hartowane można zdjąć przy użyciu karty kredytowej lub innej. Pierwszym krokiem jest nagrzanie wyświetlacza telefonu przy użyciu suszarki. Oczywiście źródło ciepłego strumienia powietrza musi znajdować się w znacznej odległości. Ten zabieg pozwoli uelastycznić szkło hartowane, a tym samym ułatwić jego ściągnięcie. Wystarczy podważyć je w roku, a następnie przesuwać kartę wzdłuż osłony.

Wykałaczka

Jeśli szkło hartowane rozpadło się na wiele kawałków, to warto mieć w pobliżu wykałaczkę. Za jej pomocą można podważać każdą część osłony, co ułatwia odklejanie. Trzeba uważać, ponieważ tym sposobem można nieumyślnie zarysować ekran. Podobnie, jak w poprzednim przypadku, przed przystąpieniem do pracy warto lekko nagrzać wyświetlacz.