Nokia ma dla nas przystawkę do TV z androidem

Nokia ma dla nas przystawkę do TV z androidem

Nokia ma dla nas przystawkę do TV z androidem

Nokia ma dla nas przystawkę do TV z androidem. Do niedawna Nokia była kojarzona z dystrybucją sprzętu w Stanach Zjednoczonych. Teraz możemy zauważyć wzrost działalności również w Europie, a to oznacza dla nas możliwości kupna nowego sprzętu. Jednym z takich urządzeń będzie przystawka do telewizora, którą będziemy kontrolować dzięki systemowi Android TV.

Co ma do zaoferowania fińska firma?

Europejski dystrybutor, zajmujący się rozprowadzaniem sprzętu Nokii, wkrótce zaoferuje nam przystawkę do telewizora. O ile nie ma sensu wątpić w renomę marki, tak musimy być świadomi, że sprzęt, o którym mowa, nie będzie dziełem tej firmy. Projektem tego urządzenia zajęła się firma SEI Robotics, a znana fińska firma jedynie użyczyła swojego logo i nazwy. No cóż, marketing rządzi się swoimi prawami.

Przystawka niedługo w sklepach

Nowe urządzenie ma kosztować ok. 100 euro, choć ta informacja nie jest jeszcze potwierdzona. Wiemy, że przystawka zaoferuje nam różne aplikacje, które umożliwią nam oglądanie treści w popularnych serwisach streamingowych. Będziemy mogli także korzystać z Google Play Store, aby pobierać nowe aplikacje, które nie będą dostępne fabrycznie.

Przystawka będzie miała wbudowany chip Amlogic s905X3, który będzie zarządzać pracą Android 10. Producenci wyposażyli urządzenie także w porty Ethernet, HDMI 2.0, USB C, USB A oraz złącze optyczne audio. Klienci, lubiący wysoką jakość obrazu, na pewno ucieszą się na informację, że przystawka umożliwi odtwarzanie obrazu w 4K. Możemy spodziewać się, że nowy gadżet od Nokii pojawi się w sklepach jeszcze przed nadchodzącymi świętami.

Co wpłynęło na decyzję Nokii?

Jeszcze nie tak dawno temu można było zauważyć, że ludzie coraz mniej chętnie korzystają z telewizorów. Komputery z dostępem do Internetu zdały się je wyprzeć w bardzo znaczący sposób, ale sytuacja zaczęła się zmieniać. Dużo ludzi nadal chętnie korzysta z telewizorów, co można zawdzięczać wprowadzeniu na rynek tzw. smart TV. To właśnie technologii smart telewizory zawdzięczają swoją drugą młodość. Jak widać, takie firmy jak Nokia doskonale wiedzą, w jakie trendy warto inwestować. Technologia smart trafiła do wielu domów nie tylko w formie telewizorów i telefonów, ale nawet zegarków i łóżek.