Smart speaker od Huawei – Czy warto czekać?

Smart speaker od Huawei – Czy warto czekać?

Smart speaker od Huawei – Czy warto czekać?

Smart speaker od Huawei – Czy warto czekać?. Huawei Smart Speaker będzie miał w swoim wyposażeniu odpowiedni panel dotykowy, co jest standardem w urządzeniach, określanych jako inteligentne. Producenci zaopatrzyli go także w funkcję wsparcia tzw. domu inteligentnego oraz oczywiście odtwarzania audio i wideo.

Jak będzie wygląda głośnik od Huawei?

Producenci informują, że nowy głośnik przybierze kształt sześcianu, a na ścianie frontowej będziemy mieli ekran dotykowy i głośniczek. Na tej samej samej ściance będzie także gałka, służąca do regulacji głośności. Taki wygląd na pewno zmienia wyobrażenia o głośnikach, jakie ma wiele osób. Przywykliśmy do tego, aby obsługiwać je z perspektywy oprogramowania komputerowego. Mało kto z nas miał więc okazje używać głośnika z własnym ekranem. A takim właśnie będzie Huawei Smart Speaker.

Czy urządzenia smart są przyszłością?

Dzisiaj dużo mówi się o tzw. inteligentnych urządzeniach. Chociaż najczęściej kojarzy się to z telefonami komórkowymi, technologia smart dotarła do wielu innych sfer ludzkiego życia. Mamy dziś do dyspozycji łóżka czy akcesoria do telewizorów, które takie funkcje nam oferują.

Co jeszcze oferuje nam Huawei?

Nowy głośnik ma ponoć oferować funkcję uruchomiania wideokonferencji, co umożliwia wbudowana kamerka. Firma opracowała także nowy moduł szybkiego ładowania w Huawei Mate40 Pro. Oprócz tego Huawei zamierza otworzyć nową fabrykę układów w Chinach, a to tylko po to, aby obejść sankcje, jakie nałożyły USA.