Jak sprawdzić stan internetu (danych komórkowych)?

Jak sprawdzić stan internetu (danych komórkowych)?

Korzystanie z internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych znacząco ułatwia życie. Wiele osób nie ma pojęcia, jak sprawdzić aktualne zużycie danych komórkowych. Nie każdy dysponuje pakietem bez ograniczeń. Przekroczenie limitu może skutkować naliczeniem wysokich kosztów. Właśnie dlatego nie warto wyłączać powiadomień, które mogą okazać się pomocne w najmniej spodziewanym momencie. Dobrze jest także zapisać w pamięci urządzenia tzw. szybkie kody, dzięki którym można pozyskać wiele przydatnych informacji. W każdej sieci komórkowej są one inne. Kontrola wydatków wcale nie musi być trudna!

Szybkie kody

Jak już wspomniano, stan pakietu internetowego można sprawdzić za pomocą szybkiego kodu. Wystarczy jedynie znaleźć go na oficjalnej stronie danego operatora. Wiele zależy jednak od wybranego pakietu. Nie zawsze jest to skuteczny sposób. Atutem tego rozwiązania jest brak dodatkowych opłat.

Aplikacje mobilne

Niemal każdy popularny operator posiada własną aplikację mobilną. Warto ją zainstalować, ponieważ jest ona dostępna za darmo! Dzięki niej monitorowanie wydatków nie będzie stanowić żadnego wyzwania. Na bieżąco można sprawdzać ilość zużytych GB pakietu internetowego. Zakres dostępnych funkcji jest o wiele większy.

SMS lub połączenie głosowe

Stan pakietu danych komórkowych można sprawdzić również poprzez wiadomość SMS lub połączenie głosowe. Na stronie operatora można znaleźć niezbędne dane komórkowe. Niestety w tym przypadku zwykle naliczane są nadprogramowe koszty – nawet kilkadziesiąt groszy za jedną wiadomość lub minutę połączenia.