Jakie zalety ma druk offsetowy?

Jakie zalety ma druk offsetowy?

Druk offsetowy należy do kategorii druku przemysłowego. Nie jest on opłacalny w przypadku niskich nakładów. Właśnie dlatego najczęściej wybierają go duże firmy oraz koncerny. Omawiana technologia posiada zarówno zalety, jak i wady, z którymi warto zapoznać się przed podjęciem ostatecznej decyzji. Polega na przeniesieniu farby z matrycy na wybrane podłoże. Wykorzystuje się do tego specjalistyczne maszyny zapewniające szeroki zakres zastosowań. Sporym plusem jest możliwość zastosowania zarówno papieru zwojowego, jak i w rolkach. Wszystko zależy od rzeczywistych potrzeb zleceniodawcy.

Tani wydruk dużej ilości egzemplarzy

Druk offsetowy jest wyjątkowo ekonomiczny, jednak dotyczy to wyłącznie dużych nakładów. Sprawia to, że jest on chętnie wybierany przez przedsiębiorstwa potrzebujące ogromnych ilości materiałów reklamowych. Należy jednak pamiętać, że kompletnie nie opłaca się personalizacja pojedynczych egzemplarzy. Jeśli potrzebujesz jedynie kilkunastu lub kilkudziesięciu sztuk, to postaw na druk cyfrowy. Obsługa renomowanej drukarni z pewnością doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie.

Perfekcyjne odwzorowanie kolorów

Druk offsetowy zapewnia wysoką jakość nawet w przypadku dużych formatów. Nie trzeba więc obawiać się, że kontury będą rozmazane, a obraz będzie posiadał wyraźne niedociągnięcia. Nie można również nie wspomnieć o perfekcyjnym odwzorowaniu kolorów, które są mocne i nasycone. Atutem jest możliwość uniknięcia sytuacji, gdy projekt znacząco różni się od wersji finalnej.

Trwałość druku

Druk offsetowy jest wyjątkowo trwały. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy planują wydruk np. kalendarzy, notesów, teczek, a także wielu innych produktów intensywnie użytkowanych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podłoże zostało uszlachetnione. Jest to prosty sposób na to, aby poprawić jego właściwości użytkowe. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, jednak jest to opłacalne w przypadku produktów klasy premium. Wybór materiałów, które mogą zostać zadrukowane, jest ogromny, co również stanowi plus.