Co zrobić, gdy telewizor nie wyszykuje kanałów kablówki?

Co zrobić, gdy telewizor nie wyszykuje kanałów kablówki?

Twój telewizor nie odszukuje kanałów kablówki? Jest to częsty problem, z którym dość łatwo można sobie poradzić. Najczęściej winne jest niewłaściwe określenie źródła sygnału. Należy zwrócić uwagę także na identyfikator sieci. Strojenie odbiornika TV wydaje się być niezwykle skomplikowane, jednak nie jest to prawdą! Nawet osoby bez doświadczenia mogą poradzić sobie z tym zadaniem. Potrzebujesz praktycznych wskazówek? Zostały one umieszczone w tym artykule! Warto je wypróbować przed skorzystaniem z usług profesjonalnego serwisu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda się zaoszczędzić sporą ilość gotówki.

Niewłaściwe podłączenie okablowania

Na samym początku warto jest sprawdzić okablowanie. Być może przewody zostały podłączone niewłaściwie – w takiej sytuacji również występuje problem z wyszukiwaniem kanałów telewizyjnych. Najłatwiejszą opcją jest zapoznanie się z instrukcją obsługi. Wszystko zostało podłączone właściwie? Zweryfikuj stan techniczny kabli. Nie można wykluczyć, że któryś z nich został uszkodzony. Trzeba pamiętać, że sztywne przewody są narażone na złamania lub pęknięcia. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, niż wymiana ich na nowe egzemplarze.

Brak sygnału

Jeśli odbiornik TV nie wyszukuje kanałów kablówki, to dobrze jest sprawdzić siłę sygnału. O niskiej jej wartości może świadczyć m.in. zanikający oraz powracający obraz. Przyczyn zakłóceń może być wiele, więc wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Należy upewnić się, że w pobliżu nie znajdują się urządzenia, które mogłyby generować szumy. Jeśli doszło do uszkodzenia instalacji, to rozsądniej wezwać fachowców. Naprawa wymaga specjalistycznej wiedzy.

Błędne ustawienie telewizora

Czasami za brak programów telewizyjnych odpowiada niewłaściwe ustawienie telewizora. Być może zostały wskazane kanały DVB-C, a nie DVB-T. Na liście musi zostać zaznaczona odpowiednia pozycja – w innym przypadku swobodne oglądanie TV stanie się niemożliwe. Należy także wybrać właściwy identyfikator sieci. Należy trzymać się wartości wskazanych przez nadawcę.