Tor Browser na androida z nową aktualizacją

Tor Browser na androida z nową aktualizacją

Tor Browser na androida z nową aktualizacją

Tor Browser na androida wkrótce doczeka się aktualizacji. Wszyscy użytkownicy będą mogli skorzystać z nowych funkcji a także cieszyć się nową wygodą. Na czym ta wygoda będzie miała polegać?

Co wiemy o nowej aktualizacji?

Użytkownicy przeglądarki Tor Browser, korzystający z systemu Android, mogą cieszyć się nową aktualizacją. Ciekawe jest, że od teraz mobilny Tor będzie się opierał na Firefoksie, którego najnowsza wersja pojawiła się w lipcu. Chodzi tu oczywiście o wersję 82.1.1. i to na podstawie tej właśnie wersji, będzie działać nowa wersja przeglądarki z charakterystyczną cebulą w logu.

Co ma do zaoferowania najnowsza wersja?

Najnowsza odsłona Tor Browser na systemy Android oferuje wszystkie niezbędne aktualizacje zabezpieczeń, charakterystycznych dla Firefoksa. Oprócz tego pojawią się takie składniki jak NoScript 1.1.4, Go 1.14.10, OpenSSL 1.1.1h oraz Tor 0.4.4.5.

Założeniem jest to, aby najnowsza mobilna wersja przeglądarki była jak najbardziej podobna do tej, którą znamy z wersji z komputerowej. Dzięki temu będziemy mogli skorzystać z uniwersalnych funkcji tej przeglądarki bez względu na to, jakiego urządzenia jesteśmy użytkownikami. Taki zabieg wydaje się niezbędny, gdyż we współczesnym świecie korzystamy z aplikacji mobilnych na każdym kroku, a możemy je spotkać nawet w kuchni i na poczcie. Nie znamy jednak terminu ukończenia prac nad aktualizacją.

Czym jest Tor Browser?

Tor jest skrótem od angielskiego „The Onion Router”, co możemy rozumieć jako sieć, wykorzystującą trasowanie cebulowe. Celem korzystania z tej sieci jest ukrywanie naszego ruchu sieciowego i zapewnienie anonimowości w sieci. W świecie, gdzie nie zawsze możemy czuć się bezpieczni o nasze dane, taka anonimowość może wydawać się przydatna. Nawet jeśli nie mamy złych zamiarów i nie robimy niczego nielegalnie, mamy prawo do prywatności. Niestety z sieci tej korzystają nie tylko ludzie, którym chodzi o samą prywatność. Jest to też miejsce, gdzie bardzo wygodnie czują się różnego rodzaju przestępcy, dla których anonimowość jest niezbędna, aby mogli swoją działalność prowadzić. Na szczęście wymiary sprawiedliwości w różnych państwach mają swoje sposoby na wykrywanie przestępców korzystających z takich sieci, więc ta anonimowość również ma swoje granice.