iPhone 12 Pro – nowa broń w walce z COVID-19

iPhone 12 Pro – nowa broń w walce z COVID-19

iPhone 12 Pro – nowa broń w walce z COVID-19

iPhone 12 Pro – nowa broń w walce z COVID-19. Czy nowy produkt od firmy Apple może pomóc w walce z pandemią koronawirusa? Okazuje się, że pomocna tutaj okaże się funkcja People Detection. Wykorzystuje ona LIDAR, który jest wbudowany w modele iPhone 12 Pro i 12 Pro Max. Funkcja ta nie tylko wykrywa ludzi, ale też potrafi ocenić dystans, jaki wobec siebie zachowują.

Apple w czasach zarazy

Jak wszyscy wiemy, pandemia koronawirusa odciska swoje piętno na całym świecie i poszkodowanymi są nie tylko osoby chore, ale też takie, które z powodu tej sytuacji musiały zamknąć swoje firmy lub straciły pracę. Nie ma złotego środka na zażegnanie tego problemu Pro, ale możemy pomóc w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, stosując się do zaleceń sanitarnych. Jednym z takich zaleceń jest zachowywanie odpowiedniego dystansu międzyludzkiego w sytuacjach publicznych. W zachowaniu takiego dystansu może nam pomóc nowy smartphone firmy Apple, a konkretnie jego jedna funkcja.

Co ma do zaoferowania iPhone 12 Pro?

iPhone 12 Pro jest zaopatrzony w sensor LIDAR, który będzie można wykorzystać w całkowicie nowy sposób. Inżynierowie Apple próbują opracować funkcję, która pozwoli wykrywać osoby w najbliższym otoczeniu oraz ocenić dystans, jaki od siebie zachowują. Dzięki takiemu urządzeniu łatwiej będzie nam zadbać o bezpieczeństwo.

Jakie jest podstawowe zastosowanie funkcji LIDAR?

Funkcja LIDAR służy głównie do zmierzenia odległości między urządzeniem a wybranym obiektem. Do tej pory niestety technologia nie była na tyle rozwinięta, aby móc odróżnić ludzi od przedmiotów. Pomocna jest w tym wypadku technologia People Occlusion, znajdująca się w ARKit. Jej celem jest wykrycie, czy w polu widzenia znajdują się ludzie. Wykrywanie odległości międzyludzkiej będzie możliwe właśnie dzięki połączeniu tych dwóch technologii, a ma to być prawdziwie przełomowe odkrycie.

Jak idą prace?

Funkcja People Detection, w którą zaopatrzony będzie iPhone 12 jest już dostępna w becie iOS 14.2. W przyszłym tygodniu będzie można już z niej skorzystać, ale dotyczy to tylko posiadaczy iPhone 12 Pro oraz wersji Pro Max. Jak na razie tylko użytkownicy tych urządzeń będą mogli skorzystać z technologii LIDAR.