Składane smartfony – czy warto się nimi zainteresować?

Składane smartfony – czy warto się nimi zainteresować?

Składane smartfony – czy warto się nimi zainteresować?

Swoisty renesans przeżywają dziś składane telefony. Najwięksi producenci smartfonów od kilku lat prześcigają się wzajemnie, wypuszczając na rynek coraz to bardziej wymyślne konstrukcje, które nieraz bardziej przypominają tablety, aniżeli rzeczywiste, tradycyjne smartfony. Wielu z nas najpewniej pamięta czasy, kiedy w swych kieszeniach trzymali niewielkie, składane telefony komórkowe z klapką. Pomysł na tę konstrukcję jest jak widać wciąż żywy.

Składane smartfony, czy warto?

Pierwsze modele składanych smartfonów nie przyjęły się najlepiej. Wiele z nich cechowała się wadami konstrukcyjnymi, niedopracowaniem czy aż nazbyt wysoką ceną, która zdecydowanie nie była adekwatna dla jakości. Jak jednak po tych kilku latach prezentuję się rynek składanych smartfonów? A no, całkiem nieźle. Producenci wyciągnęli lekcję z poprzednich wpadek. Aktualnie wypuszczane na rynek składane smartfony są już o wiele bardziej dopracowane, a przy tym dostępne w znacznie atrakcyjniejszej cenie.

Wady i zalety składanych smartfonów.

Niewątpliwą zaletą jest fakt, iż po rozłożeniu takiego smartfona, ukazuje nam się całkiem spory ekran, który de facto – zmienia smartfon w tablet. Większość składanych smartfonów posiada jednak stosunkowo normalnej wielkości ekrany, czego niewątpliwą zaletą jest to, iż po jego złożeniu telefon zajmuje naprawdę niewielką ilość miejsca w naszej kieszeni czy torebce. Niewątpliwą wadą są stosowane w takich modelach zawiasy, które odpowiadają za płynne rozkładanie oraz składanie ekranu. Wielu producentów zarzeka się, iż wytrzymałość zawiasów sięga kilku milionów rozłożeń i złożeń. Decydując się na składany smartfon, właśnie zawiasy trzeba mieć na uwadze. O ile zapewnienia producentów są jak najbardziej prawdziwe, tak wiele poddanych testom modeli składanych smartfonów sprawia pewne problemy z zawiasami, między innymi ich nadmierną głośność podczas rozkładania/składania.