Jak przyśpieszyć działanie komputera?

Jak przyśpieszyć działanie komputera?

Jak przyśpieszyć działanie komputera?

Wpływ na to, jak szybko Twój komputer reaguje na Twoje polecenia, przetwarza to, co aktualnie znajduje się na ekranie ma wiele czynników. Istnieje wiele sposób, dzięki któremu zwiększysz wydajność swojego komputera i systemu operacyjnego. Spowolnienie komputera lub systemu operacyjnego może mieć wiele przyczyn. Od przestarzałych sterowników, niewystarczającą ilość miejsca na dysku twardym po szkodliwe oprogramowanie, które znalazło się na Twoim urządzeniu.

Komputer zaczął wolniej pracować – gdzie szukać przyczyny?

Jeżeli bez żadnego powodu Twój komputer zaczął reagować na Twoje polecenia o wiele wolniej, odtwarzane treści zacinają się – przyczyn może być kilka. Na początek dobrym pomysłem będzie usunięcie plików tymczasowych, które mogą zajmować znaczną ilość miejsca na dysku twardym. Użytkownicy systemu operacyjnego Windows mogą to zrobić poprzez wpisanie w polu wyszukiwania frazy „Oczyszczanie dysku”. Proces usuwanie plików tymczasowych jest niezwykle prosty i intuicyjny. Jeżeli to nie pomogło, przyczyn należy szukać gdzie indziej. Zastanów się, czy w ostatnim czasie nie pobrane zostało żadne oprogramowanie z nieznanego źródła. Może się tak zdarzyć, iż Twój komputer został zainfekowany wirusem. W tym celu skorzystaj z oprogramowania antywirusowego i przeprowadź skan.

Jak przyśpieszyć działanie systemu operacyjnego Windows?

Na sam początek warto sprawdzić ilość programów działających w tle. Aby to zrobić, należy uruchomić Menedżera zadań, następnie przejść do zakładki Uruchamianie i odszukać kolumny „Wpływ na uruchamianie”. Twoim oczom ukaże się lista wszystkich programów, które uruchamiają się automatycznie po włączeniu komputera. Zwróć uwagę na programy, które w znaczącym stopniu wpływają na zużycie zasobów Twojego urządzenia, a następnie – wyłącz je. System operacyjny Windows umożliwia wybranie ustawień systemu zarówno pod kątem jakości, jak i wydajności. Priorytet na wydajność sprawi, iż usunięte zostaną pewne elementy stylistyczne systemu. By zmienić te ustawienia, wpisz w polu wyszukiwania frazę „Dopasuj wygląd i wydajność systemu Windows.”. Następnie odszukaj opcję Dopasuj dla uzyskania najlepszej wydajności i potwierdź, klikając „Zastosuj”. Niestety, przyczyną widocznego zmniejszenia wydajności komputera może być także jego wiek jak i przestarzałe już podzespoły. W takim przypadku, najprostszym rozwiązaniem będzie wyposażenie się w nowe urządzenie lub korzystanie z programów, które nie posiadają wysokich wymagań systemowych.