Smartwatch – czy warto się w niego wyposażyć?

Smartwatch – czy warto się w niego wyposażyć?

Smartwatch – czy warto się w niego wyposażyć?

Smartwatch stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych, analogowych zegarków. Te urządzenia dostępne są na rynku od kilku lat i zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego, jesteśmy otaczani przez technologię i z całą pewnością – wielu z nas musi być ciągle pod telefonem. Bez względu na to, czy oczekujemy ważnego e-maila od klienta, czy powiadomienia o wysyłce towaru ze sklepu. Smartwatche pozwalają w znacznym stopniu ułatwić dostęp do jakichkolwiek powiadomień.

Nie pod ręką, a na nadgarstku.

W dobie social – media jesteśmy bombardowani najróżniejszymi powiadomieniami. Nie wszystkie są jednak warte naszej uwagi, a ciągłe wyjmowanie telefonu celem sprawdzenia, czy właśnie otrzymaliśmy ważną wiadomość od pracodawcy, czy też informacje o nowym poście naszego znajomego może być frustrujące. Szczególnie w przypadku, gdy oczekujemy tego pierwszego. Smartwatch umożliwia nam monitorowanie wszystkich powiadomień, jakie otrzymujemy na nasz telefon. Oznacza to więc, że nie musimy ciągle sięgać do kieszeni czy odrywać się od pracy, by sprawdzić, czy wiadomość, którą otrzymaliśmy, jest warta naszej uwagi. Wystarczy zwykłe zerknięcie na nadgarstek, by w szybki sposób to zweryfikować.

Sterowanie multimediami i funkcjami telefonu.

Większość nowoczesnych smartwatchy oferuje praktycznie te same funkcje, co tradycyjny smartfon. Mowa tu więc o rozmowach telefonicznych, sterowaniu aparatem telefonu czy dostosowywaniem głośności grającej muzyki. Ostatnia funkcja jest szczególnie przydatna w sytuacjach, gdy zwyczajnie nie mamy ochoty sięgać co chwilę do torby celem zmiany głośności muzyki czy też jej przewinięciem. Rynek smartwatchy jest niezwykle ogromny, a ceny są dosyć atrakcyjne. Warto wybrać model, który dedykowany jest do systemu mobilnego naszego smartfona, nie jest to jednak niezbędne. Użytkownicy urządzeń Apple powinni skłonić się ku produktom tejże firmy z serii Apple Watch. Androidowcy – cóż, tu wybór jest nieograniczony i zależny jedynie od naszych upodobań.