Integracja z Shopee – na czym polega?

Integracja z Shopee – na czym polega?

Branża e-commerce rozwija się w zawrotnym tempie. Powstaje coraz to więcej serwisów sprzedażowych, które konkurują ze sobą. Niektórym udaje się wejść na podium, inne niestety odpadają w przedbiegach. Najnowszym portalem sprzedażowym, który pojawił się niedawno na rynku polskim jest Sea Shopee. Jest to platforma wywodząca się prosto z Singapuru. Shopee wchodzi na europejski rynek e-commerce, ale także do Polski.

Rośnie zainteresowanie tą platformą pośród polskich sprzedawców, dlatego coraz więcej osób pragnie rozpocząć swoją przygodę z platformą Shopee. Czym wyróżnia się Shopee i czy istnieje opcja integracji z Shopee? Znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania w tym artykule.

Parę słów o Shopee

Shopee należy do Sea Ltd, czyli platformej e-commercowej, która odnosi ogromne sukcesy. Swoim zasięgiem dotychczas obejmowała Azję Południowo-Wschodnią, natomiast wraz z jej rozwojem, ekspansja objęła również Europę, w tym także Polskę. Shopee w roku 2021 zajęła drugie miejsce w kategorii najczęściej pobieranych aplikacji na mobilne urządzenia. Shopee to także platforma, która niewątpliwie wyróżnia się spośród znanych dotychczas platform zajmujących się sprzedażą internetową. Miejsce to generalnie kładzie ogromny nacisk na bezpieczeństwo klienta. Sprzedający pieniądze otrzyma od serwisu wtedy, gdy kupujący potwierdzi odebranie produktu. W momencie niezrealizowania dostawy, pieniądze są zwracane klientowi bezpośrednio na konto.

Warto także dodać, że serwis pragnie dojść do etapu darmowej dostawy, jednak bez ustalenia kwoty minimalnej wartości zamówienia. Oznacza to, że kupujący nawet coś za 5 zł będzie mógł zamówić produkt z dostawą zupełnie za free. Należy również wspomnieć o braku prowizji oraz opłat abonamentowych przez pół roku. Z pewnością zainteresuje to znacznie większą liczbę sprzedających.

Kategorie sprzedażowe Shopee:

  • sport i rekreacja,
  • moda męska,
  • uroda,
  • zwierzęta domowe,
  • książki,
  • AGD

i wiele innych kategorii. Shopee udostępnia możliwość dodawania swoich ofert do 25 zróżnicowanych kategorii. Z pewnością każdy sprzedający znajdzie tutaj miejsce dla siebie. Integracja z Shopee to w tym momencie jedna z najbardziej wyczekiwanych integracji na polskim rynku e-commerce.

Integracja z Shopee a ErpBox

System ErpBox intensywnie pracuje nad integracją z Shopee, która będzie dostępna dla użytkowników – sprawdź więcej. Wówczas jedno oprogramowanie, jakim jest ErpBox pozwoli na sprawne i skuteczne zarządzanie sprzedażą internetową w wielu kanałach.