W jaki sposób strony pokerowe zarabiają pieniądze

W jaki sposób strony pokerowe zarabiają pieniądze

Internetowe pokoje pokerowe zarabiają pieniądze w bardzo podobny sposób do tradycyjnych kasyn. Pobierają niewielki procent stawki za daną grę. Jednakże, ponieważ każdy stół kosztuje mniej, strony pokerowe online są w stanie pobierać mniejszą prowizję.

Prowizja w pokerze online

Prowizja w pokerze online działa w podobny sposób, jak prowizja w puli działa w zwykłym kasynie. Za każdym razem, gdy w grze gotówkowej pojawia się flop, pobierany jest pewien procent puli. A z racji tego, że prowadzenie wirtualnego stołu pokerowego kosztuje mniej niż prowadzenie fizycznego, prowizja, jaka jest przyjmowana z puli, jest niższa niż w tradycyjnym kasynie.

W zależności od strony pokerowej i stawek, na jakie gramy, prowizja może wynosić 1-5%. A jeśli jesteśmy w stanie dostać się do stawek nosebleed, to w zasadzie nie zapłacimy żadnej prowizji.

Opłaty za subskrypcję

Niektóre strony pokerowe oferują inną alternatywę dla tradycyjnego modelu prowizji. Zamiast czerpania procenta z każdej rozegranej puli, gracze muszą zapłacić abonament, aby móc grać na stronie. Pozwala to graczom na wygranie 100% puli, ponieważ już z góry zapłacili prowizję.

Sprawdza się to dobrze w przypadku graczy, którzy rozgrywają wiele rozdań, ponieważ zapłacona przez nich prowizja jest taka sama, niezależnie od tego, ile rozdań wygrają.

Opłaty turniejowe

Podobnie jak w tradycyjnych kasynach turnieje pokera online pobierają część wpisowego jako prowizję, a reszta trafia do puli nagród. Ze względu na to, że koszt prowadzenia turnieju online jest znacznie niższy niż w kasynie naziemnym, prowizja często jest niższa – między 4-10% w zależności od strony i poziomu stawki.

Przypomina to rozgrywkę w grach stołowych – im wyższe stawki, tym mniejszą płacimy prowizję jako procent całkowitego wpisowego. Jest to dobra zachęta dla graczy, którzy zamierzają grać na wyższe stawki.

Promocja rakeback

Jedną z głównych zalet gry w pokera online jest rakeback. Biorąc pod uwagę, jak wysoki może być rake na mikro stawkach, może to oznaczać różnicę między zwycięstwem a porażką gracza.

Pokerowy rakeback to promocje oferowane przez większość witryn pokerowych online, które nagradzają gracza za częste granie, oddając część pieniędzy, które od niego zgarnęły.

Jest to podobne do zachęt w kasynie naziemnym – im więcej gramy w kasynie, tym lepsze otrzymujemy udogodnienia, co z kolei zachęca do dalszej rozgrywki na prawdziwe pieniądze.

Różne strony pokerowe oferują różne kwoty rakebacku w zależności od swojej polityki. Faktem jest, że są też witryny, które nawet nie dbają o rakeback i oferują niewielkie lub żadne nagrody za grę na swojej stronie. Z kolei inne uważają, że rakeback jest bardzo ważną promocją dla graczy, która może zaoferować im od 20 do 65% rake’a w gotówce.

Dla niektórych graczy kwota rakebacku, którą oferuje strona, jest jednym z decydujących czynników, gdzie warto grać. Niektóre strony korzystają też z najlepszego oprogramowania, co w połączeniu z zadowalającą kwotą rakebacku sprawia, że takim miejscom naprawdę ciężko się oprzeć.

Kilka słów na zakończenie

Prowizja w pokerze to konieczne zło, ponieważ w ten sposób kasyna i strony pokerowe zarabiają na pokerze. Nie oznacza to jednak, że gracze są oszukiwani. Dzisiaj dostępnych jest wiele kasyn online i witryn pokerowych, które działają na ważnej licencji i przestrzegają praw narzuconych przez rządowe organy regulacyjne.

Można spokojnie stwierdzić, że zarówno licencjonowane kasyna online, gdzie można też zgarnąć znakomite bonusy bez depozytu, jak i legalne strony pokerowe są jedną z najbezpieczniejszych rozrywek na sieci.