Kto do nas dzwoni? – czyli jak sprawdzić numer telefonu

Kto do nas dzwoni? – czyli jak sprawdzić numer telefonu

Najpewniej wszystkim zdarzyło się, że na nasz telefon komórkowy dzwonił numer, którego zwyczajnie nie znamy – w takim przypadku najczęściej mamy do czynienia z telemarketerem, przedstawicielem banku oferującego nam udzielenie kredytu czy zwyczajną pomyłką. Niejednokrotnie więc zwyczajnie ignorujemy tego rodzaju połączenia – nie jest to jednak rozwiązanie na dłuższą metę. Ponadto może się zdarzyć, że dany rozmówca, choć dzwoni z nieznanego numeru – ma do nas ważną sprawę, jednak przeczuleni, że może to być zwyczajny spam – nie odbieramy go. Jak więc sprawdzić, kto kryje się po drugiej stronie słuchawki?

Jak sprawdzić numer telefonu?

Najprostszym rozwiązaniem jest zwyczajne skopiowanie dzwoniącego do nas numeru telefonu i wklejenie go do przeglądarki internetowej. W sieci możemy natrafić na ogromną ilość stron, które umożliwiają użytkownikom ocenianie poszczególnych numerów. Jeżeli mamy do czynienia z telemarketerem, przedstawicielem banku lub kimkolwiek innym, kto nie budzi powszechnego uznania ze względu na natarczywość – tego rodzaju informacje najpewniej znajdziemy w sieci.

Zainstaluj specjalną aplikację.

Telefony z systemem Android oraz iOS umożliwiają instalowanie na nich ogromnej ilości różnorodnych aplikacji mobilnych i gier. W dedykowanych sklepach możemy także natrafić na aplikacje, których głównym zadaniem ma być odseparowanie numerów uznanych za spam, jak i wyświetlenia dodatkowych informacji o danym rozmówcy – takich, jak miasto czy operator. Dzięki czemu możemy niemal natychmiast uzyskać niezbędne nam dane, dzięki którym zweryfikujemy, czy odbieranie połączenia jest warte zachodu.