Przenoszenie danych z jednego telefonu na drugi

Przenoszenie danych z jednego telefonu na drugi

Zakup nowego telefonu to – w perspektywie czasu – zwyczajnie nieunikniona sytuacja, która podyktowana może być wieloma czynnikami. Poczynając od faktu, że nasze dotychczasowe urządzenie przestało już spełniać swoje funkcje, po fakt, że zwyczajnie marzy nam się kupno nowszego modelu. Nie chcemy jednak tracić zapisanych na nim danych, takich jak zdjęcia, czy dokumenty – ich przeniesienie nie jest trudne, jednak dla niektórych okazać się może zadaniem problematycznym.

Z Androida na iOS.

W przypadku przesiadki z Androida na iOS sprawa jest nieco bardziej kłopotliwa, co wynika z faktu, że te dwa systemy mobilne nie są ze sobą powiązane ani kompatybilne. Najprostszą metodą będzie skorzystanie ze specjalnej aplikacji „Przenieś do iOS”, którą znaleźć możemy w Sklepie Play. Niestety, nie jest ona wolna od wad, o czym przekonać można się za sprawą komentarzy niektórych użytkowników. Jeżeli ta metoda będzie sprawiać nam problemy – warto wykorzystać inną aplikację, jaką jest „Dysk Google”, którą to możemy znaleźć zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS.

Przesiadka na nowszy model urządzenia Apple.

Jeżeli zamierzamy zakupić nowe urządzenie ze stajni Apple – nie mamy czym się martwić. Producent, zarówno sprzętu, jak i oprogramowania w doskonały sposób zadbał o to, by proces przenoszenia danych był nie tylko prosty, lecz także szybki. W jaki sposób możemy to zrobić? Podczas konfiguracji nowego urządzenia należy po prostu wybrać odpowiednią opcję związaną z odzyskiwaniem lub przenoszeniem danych, a następnie – postępowanie zgodnie ze wskazówkami.