Ranking aplikacji do przerabiania zdjęć

Ranking aplikacji do przerabiania zdjęć

Fotografia stała się bardzo popularna na przestrzeni czasu, a wszystko to dzięki możliwościom aparatu w telefonie komórkowym. Tworzenie zdjęć stało się jeszcze prostsze i przyjemniejsze, tak samo jak obrabianie ich za pomocą smartfona.

Wchodząc w sklep umożliwiający pobranie dowolnych aplikacji na urządzenie mobilne, można dostać szoku. Jest ich naprawdę wiele i ciężko się połapać, którą warto pobrać, a którą lepiej pominąć. Tutaj z pomocą przychodzi ranking najlepszych aplikacji, które pięknie poprawią walory zdjęcia oraz w łatwy sposób ulepszą je, by móc się nim chwalić na social mediach.

VSCO

Swojego czasu była najczęściej pobieraną aplikacją na telefon. Daje ona ogromne możliwości przerabiania fotografii. Za jej pomocą użytkownik może poprawić perspektywę, wyostrzyć oraz poddać zdjęcie korekcie ekspozycji. Dla fanów wielkich zmian aplikacja przygotowała gotowe do użycia filtry zmieniające wygląd zdjęcia o 180 stopni. Jej największą zaletą jest możliwość korzystania z funkcji aparatu w aplikacji. VSCO działa w wersji darmowej, natomiast jest ona okrojona i mało wystarczająca.

Afterlight

Apka bardzo podobna do wyżej wymienionej VASCO. Posiada szeroką paletę możliwości, które w łatwy sposób nadadzą zdjęciu wyjątkowego charakteru. To program, w którym nadasz zdjęciu bardzo stylowego wyglądu. Afterlight zachęca użytkowników filtrami oraz strukturami, które nie wymagają specjalnych umiejętności, aby z nich w pełni korzystać. Dodatkową zaletą jest możliwość użycia ramek w przyciągającym wzrok kształcie. Aplikacja zarówno w Google Play, jak i App Store jest wysoko oceniana przez osoby, które miały już możliwość z niej korzystać.

Adobe Lightroom

Tę aplikację najłatwiej jest określić mianem łatwiejszej wersji Photoshopa. Niesamowitym zaskoczeniem było, kiedy twórcy ogłosili, iż aplikacja będzie darmowa i dostępna na każdego smartfona. Niestety niektóre funkcje wymagają dodatkowej opłaty, ale aby cieszyć się pięknie obrobionymi zdjęciami, nie trzeba wcale inwestować w płatną wersję. Niwelowanie prześwietleń, wyostrzenie czy automatyczna kreacja zdjęć dostępna jest w wersji free.  Dodatkową rozrywkę, podczas obróbki zapewnia ogromna ilość presetów. Dzięki nim użytkownik może bawić się kolorem na wszelaki sposób.