Polecany nośnik dla montażysty – dysk SSD M.2 2 TB

Polecany nośnik dla montażysty – dysk SSD M.2 2 TB

Zajmujesz się montażem filmów, krótkich form czy treści na YouTube? Zastanawiasz się, jaki dysk SSD spełni Twoje oczekiwania? Dowiedz się, dlaczego dysk SSD M.2 2 TB NVMe to świetne rozwiązanie, które może odpowiedzieć na wszystkie twoje potrzeby.

Dysk SSD M.2 2TB – odpowiednia ilość miejsca

Wybierając nowoczesny dysk SSD M.2 2 TB uwagę niewątpliwie zwracają takie parametry jak interfejsy, protokoły czy formaty. Jednak tym, co często przesądza o wyborze konkretnego modelu, jest odpowiedź na pytanie: ile pamięci potrzebujesz. Jeżeli zajmujesz się montażem plików filmowych, doskonale wiesz, ile przestrzeni potrafią zająć poszczególne pliki. Dlatego warto zdecydować się na optymalne rozwiązanie, jakim może być dysk NVMe 2TB.

Nośnik SSD 2 TB M.2 to świetna opcja dla wszystkich osób, które zajmują się montażem materiałów wideo, obróbką grafiki czy projektowaniem. Zastosowano tu protokół NVMe, służący do przesyłania danych i dostosowany do nośników M.2. Obsługuje on najnowszy interfejs PCIe 4.0, dzięki czemu możesz cieszyć się świetną wydajnością i szybkością. Wśród bogatej oferty Samsung uwagę zwraca szczególnie model 990 PRO Heatsink PCIe 4.0 NVMe™ M.2 SSD 2TB.

Chłodzenie dysków SSD M.2 – dlaczego jest niezbędne?

Czym właściwie różni się dysk 990 PRO Heatsink od modelu 990 PRO, z którym współdzieli on wszelkie parametry techniczne? Na pierwszy rzut oka uwagę zwraca słowo Heatsink, które oznacza dodatkowy radiator odbierający ciepło poprzez termopady z obu stron dysku. Warto zwrócić uwagę na to, iż nie zwiększył on znacząco wielkości tego nośnika danych.

Odpowiednie chłodzenie dysków SSD w standardzie M.2 jest bardzo istotne. Mimo tego, że są to nośniki półprzewodnikowe, a więc w teorii grzeją się mniej niż HDD, to jednak przesyłanie danych powoduje fizyczne nagrzewanie się złącza. Dla grafika, projektanta czy architekta utrata plików byłaby ogromną stratą finansową, dlatego bardzo istotne jest, by nie doprowadzić do przegrzania dysku. W tym właśnie celu instaluje się specjalne chłodzenie nośnika lub wybiera się dysk z radiatorem.

Podsumowanie

Dysk 990 PRO Heatsink może odpowiadać na wszystkie potrzeby montażystów, oferując duży komfort pracy. Dzięki dużej pojemności 2 TB znajdziesz miejsce na wszystkie niezbędne pliki, a jednocześnie możesz stworzyć archiwum materiałów do wykorzystania w kolejnych projektach. Ponadto uwagę zwracają takie cechy jak szybki transfer plików czy odporność na uszkodzenia spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Wybierz wysokiej jakości nośnik danych i ciesz się komfortem pracy, nawet przy bardzo zaawansowanych projektach.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.