Jakiego MacBooka Pro kupić w 2023?

Jakiego MacBooka Pro kupić w 2023?

Choć MacBooki nie należą do najtańszych komputerów na rynku, to jednak wielu klientów decyduje się na nie ze względu na m.in. wysoką wydajność. Dziś gama dostępnych sprzętów Apple jest dość duża, dlatego trzeba poświęcić trochę więcej czasu na znalezienie dla siebie najlepszego modelu. W artykule tym zastanowimy się, jakiego MacBooka Pro kupić i dla kogo, który model będzie najlepszym rozwiązaniem. 

Jeśli więc szukasz wskazówek na temat tego, który MacBook Pro powinien znaleźć się w Twoich rękach, koniecznie zapoznaj się z poniższym materiałem.

MacBook Pro 13,3-cali M2

Na pierwszy ogień – MacBook Pro 13,3 cala M2. W tym przypadku Firma Apple postawiła na standardową obudowę i nowoczesne podzespoły. Model ten jest wyższy od MacBooka Air i trochę od niego cięższy. Mimo wszystko jednak jest w stanie zaoferować o 10% dłuższą pracę, czyli ok. 20 godzin na jednym ładowaniu. Bazowy model MacBooka Pro M2 13,3 cala ma 256 GB pamięci masowej, którą można powiększyć do 512 GB, 1 I 2 TB. Dodatkowo wyposażono go w ekran o jasności 500 nitów i  Touch Bar.

Komu model ten powinien przypaść do gustu? Z pewnością osobom, którym zależy na wysokiej wydajności (choć nie najwyższej) i tym, którzy oczekują dobrej specyfikacji, spełniającej większość naszych wymagań. Co jeszcze warto wiedzieć o opisywanej propozycji? Ekran o przekątnej 13,3” wyposażono w podświetlenie LED. Bardzo wygodna klawiatura Magic Keyboard pozwala na wydajną pracę nawet wieczorem, dzięki podświetleniu. Ciekawy jest też czujnik oświetlenia zewnętrznego, który przystosowuje się do otoczenia, odciążając wzrok. Warto też wspomnieć, że zastosowano w nim aktywne chłodzenie, dzięki czemu osoby poszukujące wydajnego sprzętu np. graficy, powinni być zadowoleni z takiego rozwiązania. Sprzęt waży ok. 1,4 kg, dlatego bez problemu można go ze sobą zabrać w każdą podróż.

MacBook Pro 14-cali M2

Osoby szukające sprzętu do wykonywania wielu skomplikowanych zadań na raz, powinny zapoznać się z MacBookiem Pro 14- cali M2. Wyposażony w 12-rdzeniowe CPU w tym z 4 odpowiadającymi za energooszczędność i 8 za wydajność. Posiada wyświetlacz Liquid Retina XDR, dzięki czemu z pewnością będą z niego zadowoleni mobilni twórcy. Zapewnia aż 1 miliard kolorów, co przekłada się na świetne odwzorowywanie kolorów, a tym samym na jakość pracy na wysokim poziomie.

Nie zawiodą się na nim również osoby poszukujące najlepszego rozwiązania do przeprowadzania konferencji czy rozmów wideo. MacBook Pro 14-cali M2 wyposażono w kamerę FaceTime HD 1080p pozwalającą na przeprowadzanie rozmów nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. oprócz tego wbudowano mu system sześciu głośników z niskotonowymi przetwornikami oraz układ trzech mikrofonów w studyjnej klasie, które bardzo dobrze rejestrują głos. MacBook Pro 14-cali sprawdzi się więc w przypadku osób poszukujących sprzętu do tworzenia grafik komputerowych, filmów itp. Pozwala na pracę w bardzo trudnych warunkach i zapewnia wspaniałą łączność, dzięki czemu możliwe jest właściwie błyskawiczne przesyłanie przeróżnych materiałów.

Pozwala na nieprzerwaną 18-godzinną pracę na jednym ładowaniu. Wyposażono go w technologię ProMotion dla adaptacyjnych częstotliwości odświeżania do 120 Hz. Błyskawiczne uruchamianie aplikacji i otwieranie plików możliwe jest dzięki bardzo szybkiej pamięci masowej SSD o wielkości 1 TB. Twój MacBook będzie więc reagował na polecenia w sposób natychmiastowy. O wygodę pracy, ale także np. zakupów, dla klawiatura Magic Keyboard z czytnikiem Touch ID.

MacBook Pro 16-cali M2

Dla osób poszukujących bardzo mocnych rozwiązań, pozwalających na pracę nawet z najbardziej wymagającymi zadaniami, oferowany jest MacBook Pro 16-cali M2. Posiada autorskie procesory firmy Apple – M2 Max i M2 Pro o niesamowitej szybkości i mocy działania, wyświetlacz Liquid Retina XDR, kamerę FaceTime HD 1080 pozwalającą na przeprowadzanie wideokonferencji nawet w bardzo trudnych warunkach, a także bardzo wygodną klawiaturę Magic Keyboard.

MacBook Pro 16 z pewnością przypadnie do gustu osobom poszukującym sprzętów o większej przekątnej ekranu pracujących głównie z grafiką. Wszystko dzięki 19-rdzeniowemu GPU sprawiającemu, że praca procesora graficznego jest o 30% sprawniejsza. Za sprawą 12-rdzeniowego CPU użytkownik może jeszcze wydajniej wykonywać profesjonalne zadania. Przepiękny wyświetlacz Retina sprawia, że na monitorze każdy obraz wygląda bardzo realistycznie z widocznymi szczegółami. W pełni naładowana bateria starcza na ok. 22 godziny odtwarzania filmów. MacBook Pro 16 dedykowany jest dla osób bardzo wymagających, którzy na co dzień zajmują się tworzeniem zaawansowanych projektów graficznych, a nawet gier.

Z powodzeniem mogą z niego skorzystać architekci, graficy, czy programiści, potrzebujący bardzo wydajnego procesora, dużego ekranu, głębi i bogactwa kolorów. Pamięć RAM o wielkości 16 GB sprawia, że MacBook działa bardzo płynnie i szybko. Jeśli szukasz sprzętu, który pokona ograniczenia występujące w innych, podobnych urządzeniach, koniecznie zapoznaj się z tym modelem MacBooka.

Wszystkie powyżej wymienione MacBooki Pro posiadają szereg zalet, ale jak widać, skierowane są do trochę innej grupy docelowej. Jeśli zależy Ci na bliższym przyjrzeniu się tym modelom, zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi modelami na stronie lantre.pl.